Słownik scrabble

Każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w których może bawić się słowem. Ale jeżeli jest duszą towarzystwa chętnie robi to z innymi. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do internetu nie trzeba wychodzić z domu, ażeby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu lub można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie parę osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są proste oraz bardzo przypominają scrabble. Różnią się jednak od nich tym, że w przypadku wątpliwości, bądź słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Oraz robi to szczególnie szczegółowo, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny albo wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za prawidłowo ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem takich pisanych wielką literą, z apostrofem albo skrótów.
W taką grę warto zagrać, nawet jeżeli stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając lub człowiek odkrywa niespodziewanie, że chociaż zna wiele słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to świetne ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz interesujące doświadczenie, jakie umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na takim znakomita rozrywka.